SKENGDEITA Kontakty
 
   
LeutaschUbytovanieZimaLetoFotogaleriaDownloadKontakty
OkolieHrady a zamkyMuzeaPamiatkyZaujimavosti

Fotogaleria

Mapy spojenia

Pocasie

Pocasie

LEUTASCH - WEIDACH

Leutaschské údolie sa skladá z 11 dediniek a osád, ktoré sú roztrúsené až po hranicu hôr Wetterstein a spolu utvára krajinu vsadenú medzi upravené polia a malé lesíky. Farmárska tradícia, skutočný dedinský život v Leutaschskom údolí, ktorý už po stáročia symbolizuje pastiersky život miestnych obyvateľov, poľovačky, typická atmosféra miestnych krčmičiek s pravým bavorským pivom.

Práve táto atmosféra robí z návštevy Leutaschskej doliny nezabudnuteľné miesto, kde sa každý rád opäť vráti. Pre milovníkov poľovačky je pripravený skutočný zážitok, ktorý si môžu vychutnať počas poľovníckych slávností - Gaghofer Hubertuswoche, ktoré sú venované pocte autora a poľovníka Ludwiga Ganghofera, ktorý tvoril a žil v Leutaschi. Jeho rodný dom je otvorený pre návštevníkov ako múzeum počas celého roka.

O nefalšovanú rybačku sa postará jazero Weidachsee, kde si každý návštevník môže uloviť „svojho pstruha“. Na lyžiarskom svahu je v letných mesiacoch umiestnený detský zábavný park s množstvom atrakcií a zaujímavostí, pričom adrenalín zvýši jazda na kolieskových boboch v betónovom vyše 1000 metrovom koryte až z vrcholu zjazdárskej dráhy, na ktorý sa pohodlne dostanete lanovkou.
V lete si nenechajte ujsť prechádzku či už po vyhradených turistických chodníčkoch, alebo priamo po dedinke s rôznymi turistickými atrakciami, 18 kaplnkami, 2 farskými kostolmi, či pravými Alpskými kúpeľmi.

V zimnom období Leutaschské údolie ponúka kvalitnú dennú a aj nočnú lyžovačku na priľahlých svahoch, či nočné sánkovanie cez osvetlenú trasu, vedúcu z časti aj lesom.