SKENGDEITA Kontakty
 
   
LeutaschUbytovanieZimaLetoFotogaleriaDownloadKontakty
OkolieHrady a zamkyMuzeaPamiatkyZaujimavosti
Leutasch roklina

Leutaschská roklina

Najmä pre starších a malých návštevníkov je turisticky nenáročná jedna z najväčších atrakcií Leutaschského údolia – Leutaschská roklina. Ide o 3 000 m dlhú, vzrušujúcu a mysterióznu prechádzku úzkou, miestami až 75 metrov hlbokou roklinou, týčiacou sa nad horskou riekou, končiacou 23 metrov vysokým vodopádom pri nemeckom hraničnom kúpeľnom meste Mittenwald.

Výlet lanovkou na Zugspitze

V 2 720 metroch vás privíta Zugspitze, najvyššie lyžiarske stredisko v Nemecku, s technicky perfektne upravenými traťami všetkých stupňov náročnosti. Samozrejmosťou je lyžiarska a snoubordingová požičovňa so servisom, zábavný park s rôznymi atrakciami, kde sa vybláznite do sýtosti. Ako magnet pre turistov funguje ľadovec, na ktorom sa drží sneh často až do júla. Nedostatok snehu na iných častiach Zugspitze nahrádzajú snežné delá, ktoré sú v prevádzke takmer celý rok. Keď sa vám už nebude chcieť športovať, vyvezte sa zubačkou až pod vrchol a navštívte najvyššie položený kostol Nemecka. Alebo si zasurfujte nad oblakmi v internetovej kaviarni. Samozrejmosťou je slnečná terasa s ležadlami, osviežiť sa a pochutiť si na miestnych špecialitách môžete v jednej zo štýlových reštaurácií. Na vrchol premávajú 3 lanovky. Prvá bola otvorená v roku 1926, druhá v roku 1963 a  posledná tretia v roku 1992. Základná stanica leží vo výške 1 225 m. Pre deti je pripravený zábavný park s mnohými atrakciami – detské ihriská, trampolína či vodný svet.

www.zugspitze.at

 

POĽOVAČKA

Lov zveri v alpských revíroch je pre každého poľovníka a priateľa fascinujúcej alpskej prírody a fauny nezabudnuteľným zážitkom. Pre tých, ktorí sa poľovačke aktívne nevenujú, ale zaujíma ich história a kultúra, či poľovníctvo a poľovnícke trofeje, je k dispozícii Ganghoferove múzeum, približujúci dielo a život Ludwiga Ganghofera, ale aj poľovníctvo v oblasti Leutaschsu.
Ludwig Ganghofer (1855-1920), jeden z najznámejších spisovateľov svojej doby, strávil množstvo týždňov z roka vo svojom poľovníckom dome ,,Hubertus“ v Leutaschskom údolí. Práve tu okrem iného napísal aj jeden zo svojich románov: ,,Ticho v lesoch“. Vo svojom leutaschskom poľovníckom dome hostil množstvo známych osobností z oblasti umenia a kultúry, akými boli Richard Strauss, či Hugo von Hofmannsthal. Z financií, získaných z románov si Ludwig Ganghofer prenajal jeden z najväčších poľovných revírov severných Álp – Gaistaljagd.

www.leutasch.at/Museum.htm